A. Fuat Onan

Yazar
Yoga eğitimine 1985 yılında Hiranmayananda Dada ile başladı. Daha sonra yurt dışından gelen değişik yoga öğretmenlerinden dersler aldı. Aynı zamanda çağdaş dans öğretmeni olan Christine Brodbeck’in yoga derslerine katıldı. İstanbul Yoga Evi’nde, Çatı Dans Stüdyosu’nda, Arama Tiyatrosu’nda ve Owo-Kun’da, Oyuncular Tiyatrosu’nda yoga dersleri verdi. Aynı zamanda sinema ve tiyatro oyuncusu olan A.Fuat Onan sanatın değişik alanlarında ürünler verdi. Sinema için senaryolar yazdı. Çocuk Tiyatrosu yönetmeliği ve Clown gösterileri yaptı. 1993 den itibaren çağdaş dans ve work-shop çalışmalarına katıldı. Bu çalışmalarda TAL ve Çatı Dans Stüdyosundaki çalışmalarda yer aldı. Mustafa Kaplan, Chiristine Brodbeck,den çağdaş dans eğitimi aldı. Meryem Quiolla’nın Şaman Baksi Dans atölyesine ve Tetsuro Fukuhara’nın Butoh dans çalışmasına katıldı. 2007’de Daniel Lepkoff’un ‘Kontak Doğaçlama’ atölyesi’nde yer aldı. Japon öğretmen İda Shıgemı’nin Katsugen atölyesine katıldı. Çalışmalarını sekiz kollu Asthanga Yoga ile birleştirerek herkesin kendi yogasına olanak sağlayacak olan “Bütünsel Yoga”(Holistik Yoga) üzerine çalıştı. Farkındalık yöntemiyle “Anda Yoga” dersleri verdi. Halen serbest yoga dersleri vermektedir. Öğretmenim Hiranmayananda’ya sevgilerle.. Namaskar Pijuş – A.Fuat Onan
Daha fazlası

Ilgın Erim

Yazar
Ilgın 1971 yılında Samsun'da doğdu. Uzak Doğu ve Güney Doğu Asya kültürü ile ilgileniyor. Ilgın Thai Chi ve Yoga yapıyor.
Daha fazlası

Ayman Sozakbayeva

Yazar
Ayman Sozakbayeva Kazakistan, Almatı’da doğdu. Kazakistan Teknik Universitesin’de okudu. İstanbulda yaşıyor, uzun yıllardır vejetaryen. Tüm hayatı boyunca, yaşamın anlamını ve insanların onun üzerindeki rölü hakkında ki sorulara cevap arayışında idi. Böylelikle hayatına Veda’lar, Yoga, psikoloji ve benzeri bileşenler girdi. Yoga’ya 2007 yılında başladı. Yıllardır yurt dışında ve İstanbul’da çeşitli yoga merkezlerinde, farklı yoga eğitmenlerinden yoga dersleri aldı. 2012 yılında Hindistanın güneyinde, Kerala’da Yoga öğretmenlik eğitimini başarıyla tamamladı. 200 saatlik Hatha Yoga eğitiminin temel seviyesi (Asanas, Pranayamas, Mudras, Bandhas, Kriyas), meditasyon teori ve pratik, yoga felsefesi, ayurveda, anatomi ve hatha yoga fizyolojisi, chanting ve spiritual satsang /1 ay/200 Saatlik Yoga Alliance International Certification/. Hatha Yoga ve Hamile Yogası dersleri vermektedir. Verdiği yoga derslerinde rusça ve türkçe dillerinde, ayrı grupları mevcuttur. Bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimde birbirini tamamlayan yoga, meditasyon ve pranayama uygulamalarına sevgiyle devam etmektedir. Uzak doğu ve hint felsefeleri ile ilgileniyor. İşletme, yönetim, eğitim vb. alanda çalışan birçok insanlar için düzenli yoga dersleri vermektedir. Ayrıca, farklı seminerler ve yoga tatilleri düzenlemektedir.
Daha fazlası

Elisabeth Tanke Sugimoto

Yazar
Elisabeth 1969 yılında Uruguay'da dünyaya geldi.
Almanya'da Pedagoji okudu ve Etnoloji yüksek lisans ve doktorası yaptı. Beden Merkezli Psikoterapi, Dans Terapisi, Neurofeedback Terapisti ve Balance Ball Yoga ile Yoga Terapisi öğretmenliği yapmaktadır.
2017 yılında Yaşam Dersleri'nin kurulmasına öncülük etmiştir.
Daha fazlası

Soul of Rain

Yazar
Memet Yağmuroğlu 1973 yılında Ankara'da doğdu. Uzun yıllar bilişim sektöründe çalıştıktan sonra pılısını pırtıısnı toplayıp Hindistan'a göçtü. Hindistan deneyimi sonrası gönüllü olarak İngilizce öğretmenliği yapmaya karar verdi ve Tayland'a taşıdndı. Tayland'da yaşadığı dönemde çeşitli budist tapınaklarda kalarak Vipassana Meditasyonu öğrendi. Wat Chom Tong Tapınağında başöğretmenin asistanı olarak çalıştı. Sonrasında uyuşturucu ve alkol bağımlıların tedavi edildiği dünyaca ünlü tapınak Wat Thamkrabok Manastırı'nda derviş olarak yaşadı ve hastalara meditasyon öğretmenliği yaptı.
Balace Ball Yoga, Yoga Terapi ve Hindu Meditasyonları ve Vipassana Meditasyonu öğretmenidir.
Daha fazlası
Soru ve Yorumlarınız